Rendementen worden de komende 20 jaar iets minder Capital Group heeft rendementsverwachtingen voor de komende 20 jaar voor aandelen en obligaties iets verlaagd. Maar over de gehele linie zijn de prognoses voor langetermijnbeleggingen op de wereldwijde markten nog altijd positief. 16 februari 2025 18:00 • Door IEXProfs Redactie Capital Group, een van 's werelds grootste actieve vermogensbeheerders, heeft z'n verwachtingen voor de kapitaalmarkt voor de periode 2025-2045 gepubliceerd. Hierin zijn de langetermijnrendementsverwachtingen opgenomen, evenals de correlaties en volatiliteiten van de belangrijkste beleggingscategorieën voor de komende 20 jaar. De redenen om de aandelenverewachtingen iets naar beneden bij te stellen liggen voor de hand. “De uitzonderlijke rendementen op aandelen van de afgelopen twee jaar, de toenemende marktconcentratie én de hoge aandelenwaarderingen zijn factoren waar we rekening mee moeten houden bij het samenstellen van onze portefeuilles voor de lange termijn”, zegt Maddi Dessner, hoofd asset class services bij Capital Group. Hoewel Capital Group dus iets minder verwacht van wereldwijde aandelen ziet het nog steeds aantrekkelijke mogelijkheden door structurele en cyclische factoren. De beste kansen liggen in de opkomende markten. Economische groei blijft op peil Ondanks de veranderingen in het geopolitieke landschap door de uitkomst van de verkiezingen vorig jaar in 64 landen en de Europese Unie zijn de economische vooruitzichten wereldwijd voilgens Capital Group onverminderd gunstig. Tech speelt daarbij een belangrijke rol. Alexandra Haggard, hoofd asset class services Europa en Azië bij Capital Group. “Naar verwachting zullen hogere investeringsuitgaven, vooral in de ontwikkelde markten, een verdieping van de kapitaalmarkten, productiviteitsverbeteringen door kunstmatige intelligentie (AI) en een bredere toepassing van digitalisering wereldwijd de economische groei in zowel de ontwikkelde als de opkomende markten ondersteunen.” Stijgende rentes en goedkopere dollar De centrale banken hebben volgens Capital Group veel vooruitgang geboekt bij het afremmen en ombuigen van inflatoire trends. De economische groei en inflatie in ontwikkelde en opkomende markten kunnen daardoor grotendeels op hetzelfde niveau blijven. Naar verwachting zullen obligatiebeleggers in Amerikaanse obligaties de komende 20 jaar iets minder verdienen dan vorig jaar nog verwacht. Positief is wel dat de rendementen voor vastrentende waarden hoger zullen zijn dan in de afgelopen 20 jaar. Ten slotte, de Amerikaanse dollar zal naar verwachting in waarde dalen ten opzichte van een brede valutamand, maar veel zal dat niet zijn. Meer weten? Lees het hele rapport van Capital Group De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 08:00 Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.
Assetallocatie 16 feb Rendementen worden de komende 20 jaar iets minder Capital Group heeft rendementsverwachtingen voor de komende 20 jaar voor aandelen en obligaties iets verlaagd. Maar over de gehele linie zijn de prognoses voor langetermijnbeleggingen op de wereldwijde markten nog altijd positief.
Assetallocatie 13 feb Europese beleggers in de ban van Trump en de korte termijn Europese beleggers zijn het jaar begonnen met duidelijke voorkeuren, zo blijkt uit de Europese ETF-handel van afgelopen maand.
Assetallocatie 12 feb "Diversificatie is de enige free lunch op de beurs" Honderd jaar beursgeschiedenis biedt beleggers een berg aan informatie. Financieel blogger Larry Swedroe trekt negen belangrijke conclusies waar belegger hun voordeel mee kunnen doen.
Assetallocatie 11 feb Tijd om wat winst te nemen op Amerikaanse aandelen Van Lanschot Kempen verkoopt een deel van de Amerikaanse aandelenpositie. Beleggingsstrateeg Joost van Leenders legt uit waarom.