Tegenvallende winsten vergroten zorgen Nu bijna alle bedrijfscijfers over het derde kwartaal zijn gepubliceerd is het volgens CIO Saira Malik van Nuveen duidelijk dat de verwachte outperformance is uitgebleven. "Dat roept kopzorgen op bij beleggers over mogelijk te hoge aandelenkoersen en bijkomende correcties." 26 november 2024 10:30 • Door Gastauteur IEXProfs “De winstgroei op indexniveau voor het derde kwartaal bedraagt 5,4%, wat ongeveer 200 basispunten lager is dan analisten aan het einde van het tweede kwartaal hadden verwacht. Slechts drie van de elf sectoren binnen de S&P 500 hebben de verwachtingen weten te overtreffen. Ondertussen blijven de waarderingen van Amerikaanse aandelen hoog, met een koers-winstverhouding van 22,2, wat 20% boven het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar ligt. De verschuiving in de aandacht van beleggers voor megacaps richting bredere marktparticipatie biedt perspectief op diversificatie en stabiliteit. Deze verschuiving werd versterkt door gewijzigde renteverwachtingen en de uitslag van de Amerikaanse verkiezingen. Aandelen, zoals financials en small caps profiteren omdat beleggers nu uitgaan van minder regelgeving en van belastingverlagingen. Saira Malik Duidelijke keuze Echter, beleidsveranderingen kunnen de inflatie aanwakkeren en de Fed dwingen om de rente langer hoog te houden. Hierdoor blijven beleggingen die bescherming bieden tegen inflatie populair. Vandaar onze voorkeur voor municipal bonds (obligaties uitgegeven door Amerikaanse lokale overheden, zoals staten, gemeenten, districten of andere openbare instanties, om publieke projecten te financieren). Het vooruitzicht op meer economische impulsen door de nieuwe regering, in combinatie met een mogelijk minder terughoudende Fed, resulteert waarschijnlijk in hogere rendementen op Amerikaanse staatsobligaties en municipal bonds, en dat gedurende een langer periode. Ondertussen klotst het geld bij de Amerikaanse lokale overheden tegen de plinten en stijgen de belastinginkomsten, de belangrijkste bron voor het aflossen van municipal bonds." Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen 11 apr “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.