Must read: Fed is tevreden De Amerikaanse rente zou best wel eens langer in de pauzestand kunnen staan. Plus: managers met skin in the game zorgen voor betere resultaten en de gasprijs is weer hoger. 20 oktober 2023 10:00 • Door IEXProfs Redactie Beleggers zijn te pessimistischNuveen denkt dat beleggers te negatief zijn over de inflatie en economie. De vermogensbeheerder blijft voorzichtig over aandelen vanwege de hoge waarderingen. Maar voor wie nog veel geld over heeft, is dit het moment om duration toe te voegen aan de portefeuille en over te stappen op bijvoorbeeld private credit en investment grade obligaties. Gasprijs weer veel hoger De gasprijs is weer boven de 50 dat is voor het eerste sinds maart. Ik zet de prijsexplosie van vorig jaar ook maar even in de grafiek om het in perspectief te plaatsen. pic.twitter.com/lnNYQTrhRX — Corné van Zeijl (@beursanalist) October 20, 2023 Gek weekje Interesting week in terms of asset class performance!Inside vs. Outside assets? pic.twitter.com/cBRY5cf8ID — jeroen blokland (@jsblokland) October 20, 2023 Huizenverkoop omlaagIn de VS zijn in 13 jaar niet zo weinig huizen verkocht. Skin in the game Companies with Skin in the game outperform the market.Based on a list of 900 companies with high insider ownership...... I've identified 100 Owner-Operator Quality Stocks and talk about my 11 favorite ones.Find out everything in our latest article ?? pic.twitter.com/cUFcvR4X8Z — Compounding Quality (@QCompounding) October 19, 2023 Rente VS langer op pauzeDe Federal Reserve is tevreden met de afkoeling van de inflatie in de Verenigde Staten en zal voorzichtig te werk gaan bij het bepalen van de richting van het monetaire beleid. Dit zei Fed-voorzitter Jerome Powell donderdag tijdens een toespraak bij The Economic Club of New York, waarin hij leek te hinten op een langere pauze van renteverhogingen. Hoe duur zijn techaandelen?Ze hebben het in ieder geval beter gedaan dan de S&P 500. Lesje geschiedenis The stock market crashed on this day in 1987.It was the biggest 1-day drop in Wall St history.pic.twitter.com/40eSfcwjrL — Jon Erlichman (@JonErlichman) October 19, 2023 Grafiek van Daalder: Outperformance smallcaps na een recessie is logisch Beleggingsstrateeg Lukas Daalder van BlackRock behandelt elke week een grafiek die wat hem betreft wat meer aandacht mag krijgen. Deze week: Wanneer kleine aandelen grote aandelen outperformen. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen 11 apr “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.