Handboek sprookjesbos Actief Beheer Outperformance is onzin, maar beleggers blijven er hardnekkig naar op zoek. Abnormal Returns geeft hen een paar tips. 5 februari 2013 16:00 • Door IEXProfs Redactie Nu aandelen weer hip zijn, zullen ook actief beheerde beleggingsfondsen profiteren - de instroomcijfers in de fondsindustrie van januari spreken boekdelen. Beleggers blijven nu eenmaal proberen de markt te verslaan, ondanks uitputtend bewijs in bibliotheken vol onderzoeken dat de meeste actieve fondsmanagers het juist slechter doen dan de markt (zie tabel). De financiële media voeden deze fascinatie graag. De illusie leeft voort omdat de meeste beleggers enkel geïnteresseerd zijn in outperformance in een opgaande markt. Dat schrijft de Amerikaanse belegger Tadas Viskanta op zijn blog Abnormal Returns. Gegeven de hardnekkigheid van de illusie vraagt Viskanta zich af of er enig richtsnoer bestaat dat in ieder geval de schade voor beleggers kan beperken. En dat is er zowaar. Wie per se wil blijven zoeken naar actief beheerde outperformers moet vooral twee zaken in het oog houden, aldus Viskanta's artikel op Abnormal Returns: 1. Kosten. Zoek fondsen met een total expense ratio (TER) van 0,86% van de inleg of minder. De hoogte van de beheerkosten is dé bepalende factor voor de hoogte van het rendement, zo tonen talloze andere onderzoeken aan. 2. Vermijd Closet Indexers. De meeste fondsmanagers zijn alleen actief in naam. Hun beleggingen wijken slechts voor de helft of minder af van de index die zij als benchmark hanteren. Zij bieden beleggers het slechtste uit twee werelden: én hoge kosten, én ondermaatse rendementen. Beleggers die tegen beter weten in blijven geloven in actief beheer moeten op zoek naar fondsen met een zo hoog mogelijke active share, het deel van de portefeuille dat afwijkt van zijn benchmark. "Een werkelijk actief beheerd gedeelte van 90% of meer duidt op een manager die echt zijn eigen keuzes maakt," aldus Abnormal Returns. En de belegger moet altijd blijven zoeken: outperformers worden na verloop van tijd normale presteerders, en omgekeerd. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.