Tijdbom tikt onder obligatiefondsen Amerikaanse obligatiefondsen beleggen in steeds langer lopende leningen, net nu de rente weer stijgt, schrijft Fortune. 15 januari 2013 15:00 • Door IEXProfs Redactie Beleggers in obligatiefondsen zouden wel eens op een tikkende tijdbom kunnen zitten. Door de immense honger naar obligaties stegen de koersen en daalden de couponrentes, waardoor de totaalrendementen de nul naderden. Op zoek naar betere yields investeerden obligatiefondsmanagers steeds meer in langer lopende staats- en bedrijfsleningen. Dat zijn tevens de leningen die het hardst in waarde dalen wanneer de rente weer gaat stijgen – en in de VS is dat nu het geval. Dat schrijft Stephen Gandel in het zakenblad Fortune. De duratie van de Amerikaanse intermediate bond funds, beleggingsfondsen in obligaties met een gemiddelde looptijd, ligt nu op vierenhalf jaar, iets hoger dan twee jaar geleden. Bij "lange" fondsen is de duratie negen jaar, tegen zevenenhalf jaar in 2011. Individuele fondsen maken het nog veel bonter. Het Calvert Income-fonds is nu voor meer dan 5% belegd in leningen die pas aflossen in 2045 en 2055. Intussen is het rendement op tienjaars treasuries in een maand tijd opgelopen van 1,6 naar 1,9%. Voor iedere procentpunt stijging van de rente verliest een obligatie zijn resterende looptijd in procenten aan waarde, zo wil een oude vuistregel op Wall Street. Zo komt een rentestijging met 1% de 2045-obligaties van Calvert op 32% koersverlies te staan. Maar dit gebeurt niet altijd. Tijdens de laatste rentestijging in 2004-2006 daalden juist kortlopende obligaties in waarde. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 10 apr Pictet AM zag de S&P nog 10% extra dalen Omdat een recessie in de VS nadert, neemt Pictet AM het zekere voor het onzekere. Tenminste, dat was de verwachting vóór de plotselinge draai van president Trump gisteravond. De handelsoorlog van de VS met de wereld is teruggebracht tot 'slechts' met China.
Assetallocatie 09 apr Oase van rust Van de volatiliteit die de aandelenmarkt momenteel treft, heeft Rutger Brascamp, hoofd hypotheken van Aegon AM, duidelijk geen last. “Beleggen in hypotheken is een hele steady business. De verliezen zijn extreem laag.” Is er dan niets wat hij vreest?
Assetallocatie 09 apr Een volledige handelsoorlog of een beperkt conflict? Volgens Greg Hirt, Global CIO Multi Asset bij Allianz Global Investors, zijn dat de twee mogelijke scenario’s waar we rekening mee moeten houden. Wat zijn de beleggingsimplicaties?
Assetallocatie 07 apr Fifty-fifty kans op Amerikaanse recessie De kans op een recessie in de VS is na "Liberation Day" gestegen van 35% naar 50%. Volgens Jeffrey Schulze van ClearBridge is diversificatie de enige free lunch voor beleggers tijdens de onzekere maanden die voor ons liggen.
Opinie 06 apr Zoek dekking! De sombere reacties van DWS en Goldman Sachs op de Amerikaanse tarievenoorlog en de mondiale aandelenpaniek. Hoe verder? Waarin te beleggen?
Assetallocatie 03 apr Goudprijs nog niet aan plafond als onzekerheid aanhoudt Senior ETF-analist Elisa Piscopiello bij L&G analyseert de drijvende krachten achter de sterke prijsstijging van goud en waarom gouddelvers glanzende winsten kunnen boeken.