Japanse bullmarkt klaar voor herstart Het negatieve rendement op Japanse aandelen van de laatste weken was volgens vermogensbeheerder Verdad slechts een adempauze voor de bullmarkt. De verbeterde ondernemingscultuur zal de beurs opnieuw vleugels geven. 2 september 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie De Japanse beurs heeft de afgelopen weken een flinke veer gelaten. De Tokyo Stock Price Index (Topix) heeft sinds het hoogtepunt half-juli bijna 7,5% verloren. Tussentijds was het zelfs nog veel meer vanwege de zorgen over het staken van de yen-carry-trade. Volgens sommige analisten was het tijd voor een correctie omdat de aandelenkoersen wel erg veel waren gestegen. Sinds 1 januari 2023 gaat het ondanks de zwakke laatste weken om een winst van 43%. Dan Rasmussen, oprichter en fondsmanager bij Verdad, ziet dat anders. In een artikel samen met Lionel Smoler Schatz en Yuto Kita, beschrijft hij een zonnig scenario voor Japanse aandelen, dat volledig is gebaseerd op een betere bestuurscultuur en meer aandacht voor aandeelhouderswaarde. Naming and shaming Iedereen die de Japanse beurs volgt, weet dat corporate governance lange tijd niet de hoogste prioriteit had. Dat is echter veranderd met een verordening van de Tokyo Stock Exchange uit maart 2023 die bedrijven verplicht actie te ondernemen als ze een beurswaarde hebben die onder de boekwaarde ligt. Dat gold op dat moment voor zeker 50% van de hoofdfondsen. Deze “naming and shaming” van bedrijven met slechte beursprestaties heeft geholpen. Sinds de aankondiging heeft meer dan de helft van de beursgenoteerde bedrijven in Tokyo hervormingen aangekondigd en nog eens bijna 10% werkt aan een plan. De belangrijkste onderdelen van die plannen zijn: Dividend verhogen en een efficiënter gebruik van kapitaal Inkoop eigen aandelen Minder kruisverbanden, waarbij bedrijven aandelenbelangen in elkaar hebben Beloning Bedrijven die zich actief opstelden, werden daarvoor beloond in de vorm van hogere koersen. Dat zou erop kunnen duiden dat een groot deel van de positieve effecten al in de koersen verwerkt zit. Maar juist dat is waar het optimisme van Verdad in het spel komt. De vermogensbeheerder ziet nog veel potentieel naar boven zodra meer bedrijven komen met corporate-governance-plannen en ze ook ten uitvoer brengen. Verdad verwacht dat dit de koersen aan zal jagen. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen 11 apr “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.