Risico's private equity niet beloond Private equity moet vanwege het hogere risico eigenlijk veel meer opleveren dan beursgenoteerde aandelen. Maar Larry Swedroe ziet daar geen bewijs voor. 19 februari 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie Bij private equity (PE) gaat het om beleggingen buiten de beurs om in bijvoorbeeld jonge snelgroeiende bedrijven op weg naar volwassenheid, of bedrijven die via een buyout goedkoop van de beurs zijn gehaald. Dat klinkt veelbelovend. De risico’s van dit soort PE-deals zijn weliswaar groot en de PE-aandelen moeilijk verhandelbaar, maar daar staan potentieel gigantische winsten tegenover als een bedrijf succesvol kan worden klaargestoomd om door te verkopen. Tegenvallende resultaten Larry Swedroe waarschuwt in zijn blog voor Morningstar echter dat beleggers zich niet rijk mogen rekenen. Uit wetenschappelijke studies komt naar voren dat de rendementen van PE vaak tegenvallen en de risico’s worden onderschat. Zo is het bijna onmogelijk om niet-beursgenoteerde aandelen in tijden van hoge volatiliteit tegen een fatsoenlijke prijs te verkopen. Beleggers onderschatten hoe lang het duurt voor een bedrijf uitgroeit tot een gezond en volwassen bedrijf dat tegen een premie kan worden verkocht. Private equity overeenkomsten zijn behoorlijk complex en gaan met hoge kosten gepaard. EEen succesvolle ombouw van bedrijven voor de verkoop is niet gegarandeerd. Risicopremie te laag Gezien alle risico’s die er aan PE kleven, zou Swedroe het niet onredelijk vinden als beleggers een risicopremie vragen van 3%. Er is alleen geen enkel bewijs dat dit soort premies ook gangbaar zijn. Advies Beleggers die ondanks alle nadelen toch exposure willen naar private equity adviseert Swedroe te beleggen in PE-fondsen met een goede reputatie. De wetenschap is niet helemaal eenduidig, maar er zijn signalen dat ervaren PE-fondsen gemiddeld genomen de beste deals krijgen qua prijs en kwaliteit. Ze hebben bovendien vaak bredere portefeuilles, en lopen dus minder risico als een van de beleggingen mislukt. Tenslotte loont het poor beleggers om vanuit een risicoperspectief niet hun geld in te zetten op één PE-fonds, maar op meerdere tegelijk. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.