''Rabo zet Robeco te koop'' Ontevreden Rabobank zet Robeco voor 1,5 tot 2 miljard euro in de etalage om het eigen vermogen te kunnen versterken. 27 april 2012 09:15 • Door IEXProfs Redactie Rabobank wil af van vermogensbeheerder Robeco. Dat meldt het Financieele Dagblad vandaag. Met de verkoop, die geschat wordt op 1,5 tot 2 miljard euro, wil de bank het eigen vermogen versterken. Robeco heeft 150 miljard euro onder beheer. Deutsche Bank en JP Morgan zouden zijn ingehuurd om de verkoop te begeleiden. Rabobank is bezig aan een strategische heroriëntatie, meldt het FD, waarbij alle dochterondernemingen tegen het licht worden gehouden. Het gaat om plannen tot 2016, die in september van dit jaar uitgewerkt moeten zijn. De kapitaalversterking is mede ingegeven door de hogere eisen in Basel 3. Daarnaast zou Rabobank al langere tijd ontevreden zijn over de prestaties van dochter Robeco. Een andere dochter, Sarasin wordt verkocht, terwijl de derde poot van de vermogensdivisie, Schretlen, wordt geïntegreerd in de Rabobank. Volgens zakenbankiers is er volop belangstelling voor vermogensbeheerders zoals Robeco, van private equity maar ook van onafhankelijke Amerikaanse en Britse vermogensbeheerders en mogelijk ook Aziaten, stelt het FD. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.
Assetallocatie 16 feb Rendementen worden de komende 20 jaar iets minder Capital Group heeft rendementsverwachtingen voor de komende 20 jaar voor aandelen en obligaties iets verlaagd. Maar over de gehele linie zijn de prognoses voor langetermijnbeleggingen op de wereldwijde markten nog altijd positief.
Assetallocatie 13 feb Europese beleggers in de ban van Trump en de korte termijn Europese beleggers zijn het jaar begonnen met duidelijke voorkeuren, zo blijkt uit de Europese ETF-handel van afgelopen maand.
Assetallocatie 12 feb "Diversificatie is de enige free lunch op de beurs" Honderd jaar beursgeschiedenis biedt beleggers een berg aan informatie. Financieel blogger Larry Swedroe trekt negen belangrijke conclusies waar belegger hun voordeel mee kunnen doen.
Assetallocatie 11 feb Tijd om wat winst te nemen op Amerikaanse aandelen Van Lanschot Kempen verkoopt een deel van de Amerikaanse aandelenpositie. Beleggingsstrateeg Joost van Leenders legt uit waarom.