Sectorconsensus: cyclische aandelen op één De beleggingsconsensus is opmerkelijk positief over de cyclische sector consumer discretionary. Ook de sectoren industrie, IT, materials, gezondheid en financials hebben een koopadvies. 22 april 2021 10:00 • Door Eelco Ubbels Het kan verkeren. Een onverwacht krachtig economisch herstel met een andere renteomgeving hebben in het eerste kwartaal tot opmerkelijke sectorrendementen geleid. Energy was met 26,91% de beste kwartaalperformer, gevolgd door Financials (17,84%) en Industrials (12,18%). Hoe verder? Dat staat in het 100e Asset Allocatie Consensusrapport van Alpha Research. De consensus is gebasserd op 58 rapporten, geschreven door assetmanagers, fondshuizen en researchpartijen. Consumer discretionary, industrials, information technology, materials, healthcare en financials blijven de zes sectoren met een positieve aanbeveling. Consumer discretionary, de sector van cyclische consumptiegoederen, stijgt van de vierde plek naar de eerste plaats ten koste van materials. De defensieve tegenhanger, consumer staples, blijft op de een-na-laatste plaats staan. Techconsensus verslechterd Ondanks de eerste plaats in de top van de ranking is de consensus over consumer discretionary verdeeld. 50% is positief en 50% neutraal. Er zijn geen negatieve adviezen.Industrials behoudt de tweede plaats met een vrijwel ongewijzigde consensus. Een meerderheid van 58% is positief.Ook information technology behoudt zijn derde plaats, maar de consensus wordt wel negatiever. Van de verdeling van 50% positief en 50% neutraal is er nu sprake van 42% positieve adviezen en 58% neutrale aanbevelingen.Healthcare verloor de laatste drie maanden 27% van de positieve aanbevelingen, maar de neerwaartse trend lijkt te zijn gestopt. De helft van de 58 asset managers is positief.Financials ging de afgelopen maand van neutraal naar overwogen en consolideert zijn positie. Dat leidt tot onderstaand scorebord: Eelco Ubbels RBA is directeur/eigenaar van Alpha Research. Op IEXProfs presenteert hij regelmatig zijn visie op assetallocatiekwesties, gebaseerd op de database van Alpha Research, waarin de allocatie-opinies van grote Europese vermogensbeheerders worden verzameld. Deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Twitter: @eelcoubbels. Deel via:
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.