Direct indexing; een ETF op maat Direct indexing kan een revolutie teweeg brengen in de financiële dienstverlening. Het biedt beleggers de mogelijkheid ETF's te maken op zelf samengestelde indices. 7 augustus 2020 09:00 • Door IEXProfs Redactie Er is een nieuwe vorm van beleggen in opkomst; direct indexing. Het lijkt op beleggen in een indexfonds of een ETF, maar is op een belangrijk punt anders. Beleggers kunnen de index waar ze in willen beleggen zelf samenstellen. Als ze bijvoorbeeld geen wapenproducenten in de portefeuille willen, dan worden die aandelen uit het indexproduct geschrapt. Hetzelfde zou kunnen gelden voor milieuvervuilende bedrijven, tabaksproducenten of bedrijven die produceren in lagelonenlanden. Er is heel veel mogelijk, is de strekking van een artikel van Marketwatch, en institutionele beleggers maken er al gebruik van. Massaproduct Het is slechts een kwestie van tijd voor dit soort aangepaste ETF’s beschikbaar komen voor particuliere beleggers, zegt Dave Nadig, CIO en hoofd onderzoek bij ETF Database. Het enige probleem is nog de software om dit soort producten goedkoop aan te bieden. Een van de vele bedrijven die actief zijn op dit gebied is O’Shaughnessy Asset Management, dat met Canvas aangepaste indexproducten aanbiedt. Heel populair bij Canvas blijken belastingefficiënte ETF's, ETF’s met een zo laag mogelijke belastingdruk. Schwab Een speler die direct indexing naar brede markt zou kunnen brengen is volgens Nadig Charles Schwab, dat stilletjes grote stappen zet. Schwab zou zelfs een bedreiging kunnen vormen voor indexreuzen Vanguard, State Street en BlackRock. Van de andere kant zijn er ook beleggers die twijfelen. Ben Johnson, hoofd ETF-research bij Morningstar, is er daar een van. Volgens hem lijkt direct indexing wel heel veel op een actief aangestuurde beleggingsportefeuille. Zo is het maar helemaal de vraag of met direct indexing de beurs wel kan worden verslagen, iets waar de meeste andere actieve managers de laatste jaren niet toe in staat bleken. Direct indexing is misschien beter voor het geweten, maar niet voor de portemonnee. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.