Het gevaarlijke overgewicht van private equity Family offices, stichtingen en universiteitsfondsen hebben de laatste jaren fantastische resultaten geboekt door overwogen te zitten in private equity. Nu is het tijd om dit overgewicht kwijt te raken. 4 april 2019 09:00 • Door IEXProfs Redactie De afgelopen decennia waren goud voor private equity-investeerders. Preqin berekende onlangs dat niet-beursgenoteerde bedrijven de afgelopen tien jaar een gemiddeld rendement hebben opgeleverd van 10,8% per jaar. Dat is meer dan bijvoorbeeld de Amerikaanse S&P 500 en veel meer dan Europese indices als de AEX of Eurostoxx 50. Niet gek dat private equity en venture capital een enorme aantrekkingskracht uitoefenen op beleggers. Van verzekeringsconcerns tot pensioenfondsen en van universiteitsfondsen tot family offices. Alleen kleine particuliere beleggen hebben amper toegang tot deze markt. De 40%-club Binnen deze groep zijn er echter grote verschillen in de mate waarin in private equity wordt belegd. Volgens een onlangs gepubliceerd rapport van Cambridge Associates zijn er steeds meer partijen die voor meer dan 15% in private equity zitten. Er is zelfs een groeiende groep die meer dan 40% van de portefeuille heeft ingeruimd voor private equity. Het gaat volgens Cambridge Associates dan vooral om family offices, stichtingen en universiteitsfondsen. Achteromkijkend hebben die beleggers natuurlijk groot gelijk gehad. De vraag is alleen of deze overwaardering in private equity ook verstandig is naar de toekomst. Conjunctuur Mark Rzepczynski raadt het af. In zijn blog Disciplined systematic global macro views wijst hij op de grote risico’s die er aan private equity kleven en het feit dat aandelen in niet-beursgenoteerd bedrijven niet makkelijk van de hand zijn te doen. Het belangrijkste bezwaar is echter dat private equity de neiging heeft zwakker te presteren in tijden van conjuncturele neergang. Niemand weet natuurlijk precies wanneer die neergang komt en hoe lang deze aanhoudt, maar dat de risico’s daarop nu groter zijn dan bijvoorbeeld twee jaar geleden is vrij onomstreden. Rzepczynski maant met name universiteitsfondsen, stichtingen en family offices tot grotere voorzichtigheid met private equity. Er zijn volgens hem teveel beleggers die denken dat doordat ze in meerdere private equity-bedrijven tegelijk beleggen zeker zijn voor correcties. Maar dat is een misvatting. Private equity-bedrijven bewegen bewegen vaak in dezelfde richting, ongeacht uit welke sector ze komen. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.
Assetallocatie 16 feb Rendementen worden de komende 20 jaar iets minder Capital Group heeft rendementsverwachtingen voor de komende 20 jaar voor aandelen en obligaties iets verlaagd. Maar over de gehele linie zijn de prognoses voor langetermijnbeleggingen op de wereldwijde markten nog altijd positief.
Assetallocatie 13 feb Europese beleggers in de ban van Trump en de korte termijn Europese beleggers zijn het jaar begonnen met duidelijke voorkeuren, zo blijkt uit de Europese ETF-handel van afgelopen maand.
Assetallocatie 12 feb "Diversificatie is de enige free lunch op de beurs" Honderd jaar beursgeschiedenis biedt beleggers een berg aan informatie. Financieel blogger Larry Swedroe trekt negen belangrijke conclusies waar belegger hun voordeel mee kunnen doen.