Recessie is nog ver weg Elke nieuwe beurscorrectie is een tijdelijk dip, want volgens belangrijke indicatoren - werkloosheid, rente, huizenmarkt en beursstand - is een (Amerikaanse recessie) nog ver weg. 1 juni 2018 09:00 • Door IEXProfs Redactie Recessies worden bijna altijd voorafgegaan door beurscorrecties, maar niet elke correctie leidt ook tot een recessie. Een beurscorrectie is slechts een van de vele signalen die kunnen wijzen op een aanstaande recessie, zegt beleggingsexpert Urban Carmel in de blog The Fat Pitch. En het is niet eens de beste. De S&P 500-index heeft sinds 1950 bijvoorbeeld 35 correcties doorgemaakt met koersdalingen van tenminste 10%. Maar in slechts tien gevallen was dat een voorbode van een recessie. Werkloosheid, rentecurve en nieuwbouw Met andere woorden, een correctie alleen zegt weinig over de economische vooruitzichten van een land. Drie andere indicatoren hebben wat dat betreft een beter trackrecord volgens Carmel. Het meest omineus voor de beurs is uiteraard als die alle drie tegelijk optreden. De indicatoren zijn: een stijging van de werkloosheid, een omgekeerde rentecurve en dalende verkopen van nieuwbouw woningen. Tussen een indicator die slecht weer voorspelt en de daadwerkelijk stortbui, zit vaak veel tijd, zo maakt de Amerikaanse situatie duidelijk. Dat maakt het lastig om een recessie te timen. Gemiddeld zeven maanden voor het begin van de recessie piekte de aandelenbeurs. De werkloosheid begon al elf maanden van tevoren te dalen. De rentecurve keerde 19 maanden van tevoren om. En de huizenverkopen zwakte al 2 jaar voor het begin van een recessie af. Recessie en bearmarkt Wat vertellen de indiactoren over de hudige (Amerikaanse) economische situatie? Volgens Carmel geven deze aan dat een recessie nog ver weg is. Geen van de door hem genoemde indicatoren geeft namelijk waarschuwingssignalen af. De huizenmarkt is sterk, net als de werkloosheid. En het verschil tussen lange en korte rente is weliswaar kleiner geworden, maar met vijftig basispunten nog niet alarmerend. Met andere woorden mocht er nu een beurscorrectie plaatsvinden, dan is de kans groot dat dit alleen een tijdelijke dip is. Maar als andere indicatoren ook op rood springen, dan wordt het uitkijken geblazen en groeit de kans op een stevige bearmarkt met de bijbehorende koersdalingen van meer dan 20%. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen apr '24 “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.