Leni Boeren opvolger Paul Gerla bij Van Lanschot Kempen Leni Boeren zal op 5 februari 2018 aantreden als lid van de Executive Board van Van Lanschot Kempen. 30 januari 2018 11:55 • Door IEXProfs Redactie Zij wordt verantwoordelijk voor assetmanagement en wordt ook voorzitter van de directie van Kempen & Co. Boeren is de opvolger van Paul Gerla, die onlangs om medische redenen is teruggetreden. De benoeming is goedgekeurd door de toezichthouder. Leni Boeren begon haar loopbaan bij Paribas en werkte daarna in verschillende functies bij Rabobank. Ze was van 1992 tot 1997 hoofd marketing en productmanagement bij Robeco, internationaal actief in assetmanagement. Zij was vervolgens lid van de directie van Amsterdam Exchanges, waar ze na de fusie van verschillende Europese beurzen in 2000 werd benoemd in het Executive Committee van het beursbedrijf Euronext. Zij keerde daarna terug naar Robeco Groep, waar zij van 2005 tot eind 2016 lid, en later voorzitter was van de Raad van Bestuur. Ze was ook voorzitter en CEO van Robeco Institutional Asset Management van 2014 tot eind 2016 en bestuurslid en voorzitter van DUFAS (Dutch fund & Asset management Association) van 2009 tot eind 2016. Leni Boeren is onder meer commissaris bij Air France-KLM en Tata Steel Nederland. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen 11 apr “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.