AFM waarschuwt voor gevaar bitcoin-futures Nu iedereen in bitcoin wil, roept de AFM aanbieders van bitcoinfutures op hun algemene zorgplicht na te komen. 18 december 2017 10:55 • Door IEXProfs Redactie Volgens toezichthouder AFM zijn er ‘voorzienbare teleurstellingen’ voor beleggers in futures op bitcoin. De Nederlandse toezichthouder roept beleggingsondernemingende daarom op de algemene zorgplichtregels na te leven bij het aanbieden van bitcoin-futures. Dit geldt speciaal voor het aanbieden van futures aan beleggers die niet over de benodigde kennis en ervaring beschikken. Het is niet de eerste keer dat de AFM waarschuwt voor beleggingen in bitcoins. Dat was eerder het geval in mei en november van dit jaar. Toen werd onder andere gewezen op de zeer volatiele koers van de zogenoemde cryptocurrencies als bitcoin. Sinds een week is het mogelijk om in futures te beleggen aan de Chicago Futures Exhanges. Vanaf vandaag geldt dat ook voor de Chicago Mercantile Exchange. Gezien de hype rondom bitcoin en andere cryptocurrencies, zo schrijft de AFM, bestaat het gevaar dat beleggers in deze futures willen gaan handelen zonder dat ze over de benodigde kennis en ervaring beschikken. MiFID II doet ook mee De AFM wijst beleggingsondernemingen op hun algemene zorgplicht. Dit betekent dat deze ondernemingen zich bij het verlenen van beleggingsdiensten op eerlijke, billijke en professionele wijze dienen in te zetten voor de belangen van potentiële klanten. AFM wijst tevens op de nieuwe MiFID II regelgeving die vanaf het begin van het nieuwe jaar gaat gelden. Daarbij moeten beleggingsondernemingen rekening houden met eisen die proportioneel zijn aan de complexiteit van het product. In het geval van de handel in futures op bitcoin is de AFM van mening dat de complexiteit ‘zeer hoog’ is. Hier vindt u het persbericht van de AFM. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.