Helft millenials verkiest bitcoins boven aandelen Uit een onderzoek van Bloomberg blijkt dat bijna 50% van de mensen tussen 18 en 34 jaar een belegging in bitcoins verkiest boven aandelen of obligaties. 9 november 2017 11:00 • Door IEXProfs Redactie Vandaag werd bekend dat Dirk Scheringa het nieuwe gezicht wordt van een nieuw Nederlands beleggingsinitiatief in cryptomunten, het bedrijf met de naam ICO HeadStart. Voor veel mensen is dat een niet erg positief signaal omdat Scheringa de hoofdverantwoordelijke was voor een van de grootste bankdebacles uit de Nederlandse geschiedenis, het faillissement van de door hem opgezette en geleide DSB Bank. Toch kan Scheringa een ding niet ontzegd worden. Hij gaat wel met zijn tijd mee. Bitcoins en andere digitale munteenheden blijken uit een onderzoek van Bloomberg enorm populair te zijn onder jongeren. Bitcoin is zelfs de favoriete belegging van mensen tussen de 18en 34 jaar. Millenials Uit het onderzoek, waar 2000 mensen aan deelnamen, blijkt dat 30% van de millenials een bitcoin-investering van 1000 dollar prefereert boven eenzelfde bedrag in aandelen of obligaties. Verder komt uit het onderzoek naar voren dat 42% van de millenials het nieuws over bitcoin goed volgen. Bij 65-plussers is dat slechts 15%. Het onderzoek gaat niet in de op de vraag waarom jongeren zo dol zijn op cryptomunten, maar ongetwijfeld speelt de enorme waardestijging van bitcoin een rol. Een jaar geleden was een bitcoin slechts 700 dollar waard, nu is dat meer dan 7000 dollar. De op een na belangrijkste cryptomunt ethereum steeg zelfs nog sneller in waarde. Scheringa zegt overigens zelf niet te beleggen in cryptomunten. Heeft waarschijnlijk met zijn leeftijd te maken. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.
Assetallocatie 16 feb Rendementen worden de komende 20 jaar iets minder Capital Group heeft rendementsverwachtingen voor de komende 20 jaar voor aandelen en obligaties iets verlaagd. Maar over de gehele linie zijn de prognoses voor langetermijnbeleggingen op de wereldwijde markten nog altijd positief.