China jaagt bitcoinprijs naar nieuw record Het gaat goed met de populariteit van bitcoin. De koers van de cryptomunt bereikt weer eens een nieuw record. Reuters legt uit wat de koers omhoog jaagt. 23 oktober 2017 10:30 • Door IEXProfs Redactie Het gaat goed met de populariteit van bitcoin. De koers van de cryptomunt bereikt weer eens een nieuw record. Ook het aantal projecten dat met crypto-currencies wordt gefinancierd stijgt. Reuters doet een poging om uit te leggen waarom bitcoin afgelopen vrijdag de grens van 6000 dollar overschreed. Het persbureau vermoedt dat de Chinese overheid het verbod op de uitgifte van crypt-currencies zal verzachten. De Chinese markt is erg belangrijk voor bitcoins en andere crypto-currencies. Liefst 60% van alle Initial Coin Offerings (ICO) vindt plaats in China. Veel van de grote investeerders bevinden zich ook in China, aldus Jason English, vice president of Protocol Marketing, een in Zwitserland gehuisvest bedrijf dat de blockchain technologie, die ten grondslag ligt aan bitcoin en andere crypto-currencies, gebruikt om projecten te financieren. Volgens English kan China zich eenvoudigweg niet veroorloven om geen onderdeel uit te maken van wat hij de ‘markt voor digitale munteenheden’ noemt. Die markt is cruciaal voor de verdere ontwikkeling van de blockchain technologie. Schaarse markt Volgens Sean Walsh is de populariteit van bitcoin ook te danken aan het feit dat beleggers deze crypto-currency prefereren boven het grote aantal alternatieven dat inmiddels beschikbaar is. Dat heeft te maken met de onzekerheid rondom de regelgeving die zal gaan gelden voor de digitale munten. Overigens is het aantal beschikbare bitcoins nog relatief gering. Volgens Reuters gaat het om niet meer dan 21 miljoen. Daarmee komt de huidige marktkapitalisatie van bitcoins boven de 120 miljard dollar uit. De volatiliteit van de munt is echter groot. De koers steeg vrijdag even boven 6000 dollar. De koerststijging kwam die dag uit op bijna 5%. "Dat is niets bijzonders. Er zijn dagen dat de digitale munt meer dan 25% in waarde stijgt. Ook zijn er dagen geweest dat de koers met 16% daalde," aldus Reuters. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen 11 apr “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.