Groei Eurozone breder dan alleen Duitsland De groei in de eurozone is niet langer een verhaal van Duitsland alleen. 7 augustus 2017 09:10 • Door IEXProfs Redactie Het herstel heeft zich opmerkelijk verbreed. Nederland en Spanje trekken de kar met als resultaat een groei van 2,1% voor de gehele eurozone tijdens de laatste vier kwartalen. “Zonder meer goed nieuws,” aldus Deutsche Asset Management (AM). De laatste groeicijfers voor de Europese economieën bevestigen het beeld dat zich vorig jaar begon af te tekenen: het herstel in de eurozone is zich aan het verbreden. “De soms pijnlijke maatregelen in landen als Spanje werpen hun vruchten af. De Spaanse economie groeit al ruim drie jaar met 3% per jaar”, aldus Deutsche AM. De vierde grootste economie in de eurozone was niet de enige die bijdroeg tot het herstel. Frankrijk voorbij Duitsland Zo heeft Deutsche AM een speciale vermelding over voor Nederland, de vijfde grootste economie, die samen met Spanje het hardst de kar trekt. Ook Frankrijk rapporteerde een mooi groeicijfer van 1,8% voor de voorbije vier kwartalen. Het lijkt er zelfs op dat Frankijk Duitsland zal voorbij steken, al zijn de Duitse groeicijfers voor het tweede kwartaal nog niet bekend. Ten slotte liet zelfs Italië groeicijfers boven de 1% optekenen De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 31 mrt Beleggen in wapens? Nee, bedankt! Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management apr '24 "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?