Eerste uitstroom hedgefunds sinds 2008 Voor het eerst sinds 2008 laat het totaal beheerde vermogen van hedgefondsen een daling zien. 18 januari 2017 10:22 • Door IEXProfs Redactie Voor het eerst sinds 2008 laat het totaal beheerde vermogen van hedgefondsen een daling zien. Wereldwijd heeft de hedgefondsenindustrie afgelopen jaar een veer gelaten van 21,8 miljard Amerikaanse dollar. Tegenover de uitstroom van 43,4 miljard dollar staat 21,6 miljard dollar rendementsgedreven winst. In 2015 groeide het totaal beheerde vermogen nog met 108,7 miljard dollar Gemiddeld boekten hedgefondsen een rendement van 4,48% in het afgelopen jaar, blijkt uit de Eurekahedge Hedge Fund Index. De winst voor de MSCI AC World Index bedraagt 7,37% in 2016. Europese hedgefondsmanagers bleven gemiddeld in de min (-0,12%), terwijl hun Noord-Amerikaanse collega’s het jaar met een winst van 7,7% afsloten. Afgelopen jaar slaagde bijna 20% van de hedgefondsen erin om dubbbelcijferige rendementen te overleggen, tegen 17,6% in 2015. De winnende hedgefondsstrategie voor 2016 is distressed debt, geweest, goed voor een gemiddeld rendement van 12,02%. Daarna volgen gebeurtenisgedreven (9,70%) en relatieve waardestrategieën (6,64%). De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Opinie 21 jan Aanhouden cash is zelden een goed idee Cash is king? Daar denken ze bij JP Morgan AM toch wel anders over.
Obligaties 21 jan Obligatiebelegger Pimco is positief over ... obligaties Minder immigratie en hogere importheffingen zullen de groei van de Amerikaanse economie afremmen, terwijl Europa verder achterop dreigt te raken. In deze context bieden obligaties aantrekkelijke rendementen en zullen ze in 2025 een cruciale rol spelen in beleggingsportefeuilles.
Assetallocatie 20 jan Beurseuforie is niet houdbaar Optimix kan zich niet vinden in het huidige positieve beurssentiment. Hogere Amerikaanse handelstarieven zijn wel degelijk een groot gevaar. Vandaag vindt de inauguratie van Trump plaats, dus we zullen snel weten of een heuse handelsoorlog dreigt.
Assetallocatie 16 jan De juiste keuzes van Europese ETF-beleggers Noussair Aatil van State Street SPDR ETF's neemt nog even de Europese ETF-cijfers over geheel 2024 en over de laatste maand van het jaar met u door. Twee beleggingen bleken dominant. Amerikaanse aandelen en obligaties met ultra korte looptijden werden verreweg het meest gekocht.
Assetallocatie 16 jan Private beleggingen hebben wind en klanten mee BlackRock en Schroders zijn beide reuze enthousiast over private beleggingen. Private equity, private debt, infrastructuur en vastgoed bieden alle spreiding en mooie rendementskansen.
Assetallocatie 15 jan Candriam kiest voor Amerikaanse aandelen en Europese obligaties Ervan uitgaande dat de wereld dit jaar niet te maken krijgt met een hevige handelsoorlog gaat Candriam voor aandelen uit de VS en de opkomende markten, voor obligaties uit Europa, en koopt het bij elke verzwakking extra goud bij.