Mark Leenards start biotechhedgefunds Mark Leenards start met het Healthy Assets Biotech Brilliants Fund, een fonds onder de AIFM-richtlijn. 10 december 2015 13:45 • Door IEXProfs Redactie Mark Leenards, columnist van IEX en strategieontwikkelaar voor beleggingsfondsen start met het Healthy Assets Biotech Brilliants Fund. Dit fonds, waarvan het prospectus op 30 november is goedgekeurd door de AFM wil anticiperen op de belangrijkste trend in de komende decennia: vergrijzing. Daarnaast bieden nieuwe technologieën, exploderende winsten en een sterk toegenomen overnameactiviteit volgens de fondsbeheerder in de sector enorme kansen voor bedrijven die medicijnen ontwikkelen voor een groeiende, vergrijzende wereldbevolking. Het Healthy Assets Fund belegt naar inzicht van de beheerder in zowel kleine ondernemingen met enkele medicijnen in ontwikkeling, als gevestigde bedrijven met meerdere medicijnen op de markt. Actieve beleggingsstijl Het fonds onderscheidt zich naar eigen zeggen door de actieve beleggingsstijl, waarbij dagelijks een vergelijking wordt gemaakt tussen de circa duizend beursgenoteerde biotechnologiebedrijven. Ook gedurende de dag kunnen posities ingenomen en afgesloten worden. Daarnaast kan het fonds short gaan, waarmee ook gespeculeerd kan worden op een koersdaling. Het fonds wordt aangeboden door de AIFM-vergunninghoudende boutiquebeheerder ROI am B.V. De ontwikkelaars van de beleggingsstrategie voerden deze sinds juli 2014 uit met eigen vermogen. Leenards: “Dat leverde tot 1 december 2015 een nettorendement van 48% op. De NASDAQ Biotechnology Index steeg in die periode circa 30%.” Deelname is mogelijk vanaf 50.000 euro. Participaties in het fonds zijn maandelijks verhandelbaar en participanten betalen aan de beheerder een variabele vergoeding, afhankelijk van het fondsrendement. Het fonds is niet beursgenoteerd. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.