Pictet start marktneutraal fonds Pictet AM introduceert PTR-Agora, een marktneutraal aandelenfonds met een long-shortbeleggingsbenadering. 20 oktober 2014 10:40 • Door IEXProfs Redactie Pictet Asset Management breidt zijn op totaalrendement gerichte fondsprogramma uit met de introductie van PTR-Agora, een marktneutraal aandelenfonds met een long-shortbeleggingsbenadering. De fondsbeheerders zoeken naar katalysatoren die een impact hebben op de aandelenkoersen van Europese largecaps, waaronder bedrijfsreorganisaties en fusie- en overnameactiviteiten. Het fonds belegt naar eigen zeggen in ongeveer 35 kernbeleggingsstrategieën, die worden uitgevoerd met een combinatie van long- en shortposities. Door long- en shortposities te combineren, streven de portefeuillebeheerders ernaar het marktrisico uit te sluiten en alfa te ontlenen aan de katalysatoren. Het team Het fonds wordt beheerd door een drie leden tellend team onder leiding van Elif Aktug (foto), die ruim tien jaar ervaring heeft in het beheer van Europese long-shortaandelenportefeuilles. De andere twee teamleden zijn Benoît Capiod en Vincent Ijaouane. De portefeuillebeheerders beheren dezelfde Europese long-shortaandelenstrategie al meer dan drie jaar voor Pictet AM via een op de Kaaimaneilanden gevestigd fonds. PTR-Agora werd op 4 juli 2014 geïntroduceerd, voldoet aan icbe-IV en biedt wekelijkse liquiditeit en dagelijkse transparantie. PTR-Agora is een van de vijf strategieën in Pictet AM's programma voor totaalrendementfondsen. De andere zijn: PTR-Corto Europe (Europa, mid-en small-capaandelen long/short), PTR-Mandarin (China aandelen long/short), PTR-Kosmos (wereldwijd long/short, bedrijfsobligaties) en PTR-Diversified Alpha (marktneutraal, multi- strategie). De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen 11 apr “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.