Obligatiedip is tijdelijk Tegenvallende inflatiecijfers hebben de obligatiekoersen dit jaar onder druk gezet. Het maakt Dan Ivascyn (zie foto) van Pimco alleen maar positiever over de lange termijn. 21 februari 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie Beleggers hebben hun optimistische inflatieverwachtingen van eind vorig jaar wat moeten temperen. De rente op een Amerikaanse tienjarige staatslening is daardoor flink opgelopen van 3,86% op 29 december naar bijna 4,3% deze week. Voor Dan Ivascyn, CIO van Pimco, is dat geen reden om ongerust te worden. Integendeel, de langetermijnvooruitzichten worden er alleen maar beter door, zegt hij in een interview. Fed voorzichtig Ivascyn verwacht dat de inflatie dit jaar verder zal afnemen, maar ook weer niet extreem. In de VS zal de Federal Reserve daarom voorzichtig zijn met monetaire verruiming. Dat doet echter niks af aan het feit dat obligaties met de huidige rentestanden een aantrekkelijk alternatief zijn voor aandelen en cash. Sterker, hij ziet de beste kansen voor obligatiebeleggers sinds decennia. High yield Een hoge rente voor langere tijd is op zich gunstig voor obligatiebeleggers, maar er kleven ook risico’s aan. Het kan immers bedrijven met hoge schulden in de problemen brengen. Een sector waar Ivascyn voorzichtig mee is, is commercieel vastgoed. Die hebben hoge aflossingsverplichtingen én veel leningen met een variabele rente. Dat kan sommige bedrijven in de financiële problemen brengen. Globaal gezien verwacht Ivascyn dat "higher rates for longer“ economieën zoals het Verenigd Koninkrijk, Canada, Australië en delen van Continentaal Europa flink onder druk kunnen zetten. Voor obligaties met een hoge credit rating is dat alleen maar gunstig. Ivascyn ziet ook kansen voor kwaliteitsobligaties uit opkomende markten. Met high yield adviseert hij beleggers selectief om te gaan. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.