Schroders pleit voor long-short fondsen Volgens vermogensbeheerder Schroders zijn long-short hedgefondsen in de huidige beursomstandigheden een welkome aanvulling op de modelportefeuille. 29 augustus 2022 08:30 • Door IEXProfs Redactie Beleggers zien zich, net als consumenten, geconfronteerd met torenhoge inflatie en er zijn maar weinig investeringen die daartegen beschermen. Cash biedt nul-bescherming. De grote obligatie- en aandelenindices dalen en goud en bitcoins doen het ook belabberd. Zelfs klassieke veilige havens hebben het zwaar, zoals nutsbedrijven, supermarkten en de vastgoedmarkt. Een van de laatste lichtpuntjes dit jaar waren de energie- en grondstoffenfondsen, maar die hebben de laatste maanden ook de weg naar beneden gevonden. Zijn er überhaupt nog veilige havens? Schroders ziet wel wat in long-short hedgefondsen, zo schrijft de Britse vermogensbeheerder in een blog. Long-short fondsen zijn er in verschillende vormen en maten. Heel simpel gezegd zijn het fondsen die met behulp van derivaten erop gokken dat bepaalde aandelen dalen en andere stijgen. Als ze de goede keuzes maken, zijn het koningen. Maar ook als alles daalt, is er weinig aan de hand, want ze hebben immers hun shorts. Terug naar normaal? Critici zullen erop wijzen dat beurscorrecties moeilijk te voorspellen zijn en dat long-short fondsen de afgelopen jaren zwak hebben gepresteerd. Zij zullen er ook op wijzen dat een goede mix van obligaties en aandelen op de lange termijn altijd de beste bescherming heeft geboden. 2022 is volgens hen een uitzondering, niet de regel. Het wachten is op een terugkeer naar normaliteit zonder oorlogen, energiecrises, rentestijgingen en pandemieën. Trendbreuk Schroders vreest dat dit nog lang kan duren. De vermogensbeheerder denkt dat we in een compleet nieuwe situatie zijn beland die in niks lijkt op de afgelopen 20 tot 30 jaar. Citaat: “In een wereld met hoge inflatie, oorlog, pandemieën en extreem hoge schulden, verwachten wij een aanhoudende volatiliteit en telkens weer fases waarin de klassieke diversificatie-instrumenten nutteloos blijken. In zo’n wereld kunnen long-short hedgefondsen een alternatief bieden.” De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 11 mrt Pictet verwacht een Europese renaissance Pictet AM is positiever geworden over aandelen uit de eurozone nu er meer bereidheid lijkt te zijn om de investeringen op te voeren in defensie en de economische structuur. Keerzijde: Europese staatsobligaties hebben er onder te lijden.
Assetallocatie 05 mrt Einde Amerikaans exceptionalisme in zicht? Emiel van den Heiligenberg, hoofd assetallocatie van de vermogensbeheertak van L&G, benadrukt nog maar even het belang van brede spreiding in een tijd van groeiende onzekerheden.
Assetallocatie 04 mrt Fondsenwerving blijft zwak punt private equity Bain & Company zag de markt voor private equity voorzichtig herstellen in 2024. Er waren meer exits en meer investeringen, maar wel minder geïnvesteerd vermogen van institutionele beleggers.
Assetallocatie 27 feb Ook private assets zijn gevoelig voor crises Private beleggingen zijn populair. Beleggers die denken dat ze met deze beleggingen beter beschermd zijn tegen financiële crises komen bedrogen uit.
Assetallocatie 19 feb Grote risicobereidheid institutionele beleggers Institutionele beleggers houden vast aan hun overwogen-positie in aandelen. Private equity zit ver onder het hoogtepunt van 2022 en ESG blijft van belang. Dat schrijft beleggingsconsultant bfinance in zijn laatste kwartaalrapport.
Assetallocatie 18 feb "Marktverwachtingen centrale banken zitten ernaast" Volgens hoofdeconoom Steven Bell van Columbia Threadneedle is de kans groot dat de Fed de rente dit jaar meer verlaagd dan de markt nu verwacht. Voor de ECB zal het waarschijnlijk andersom zijn.