Must Read: Greenspans bankenplan Volgens Greenspan moeten er banken klappen om de economie weer te laten draaien, Spaanse banken worden risicovoller, wie koopt Robeco, Amerikanen liggen niet wakker van de fiscal cliff en Paulson heeft het niet zo slecht. 24 oktober 2012 12:00 • Door IEXProfs Redactie Volgens Greenspan moeten er banken klappen om de economie weer te laten draaien, Spaanse banken worden risicovoller, wie koopt Robeco, Amerikanen liggen niet wakker van de fiscal cliff en Paulson heeft het niet zo slecht. IEX Fonds 40De fondsenindex IEX Fonds staat op 171,38, een kleine dip daargelaten staat de index al maanden rond dit niveau. Waarheen nu?.Het bankplan GreenspanAlan Greenspan (rechts op de foto) laat weer eens van zich horen, en wat een briljant plan, ahum. Of wel? "Ending Too Big to Fail and allowing banks to go through Chapter 11 bankruptcy will ensure that the economy will get moving again." Booh, this show is awful! Spaanse banken risicoraadsel Volgens Standard & Poor 's worden (beleggingen in) Spaanse banken risicovoller omdat ze geen risico's meer nemen. Rara? Wie koopt Robeco? Volgens Fondsnieuws zijn er nog twee bieders in de strijd gekomen. "De Japanse dienstverlener Orix en het team van de Amerikaanse vermogensbeheerder AMG en de Britse private-equitypartij Pemira zijn nog over in de strijd om Robeco. De twee andere potentiële kopers, het Australische Macquarie en private-equityduo Advent en CVC, zijn afgevallen." Fiscal vrijheid en blijheid Amerikanen weten nu wel dat de fiscal cliff eraan komt. Ze bereiden zich er alleen niet op voor en gaan lekker door met vakanties boeken, aldus de Washington Post. De terugkeer van eengezinswoningen in de portefeuille Nu de Amerikaanse huizenmarkt weer opkrabbelt, komen er nieuwe REIT's op de markt. Vooral gericht op single-family-homes. Waarom zijn die nu interessant? IJslandse renteAl het geld uit IJsland komt toch terug. De curator van de Landesbanki (Icesave) liet aan RTL Nieuws weten dat de terugbetaling geen probleem wordt. De boedel (scheepvaartmaatschappij, farmaceutische bedrijven, Engelse supermarkten) is veel meer waard dan aanvankelijk was gedacht. Sterker: alles wordt betaald, met rente. Hedgefun(d)parkGeld over? Geef het aan een park. Blijkbaar heeft John Paulson het toch niet zo slecht. Of is de schenking een mooie tax break? De stichting van Paulson heeft 100 miljoen dollar aan het Central Park in NY geschonken. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.
J. Safra Sarasin Sustainable Asset Management 18 apr "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers" Volgens fondsmanager Daniel Lurch van het JSS Sustainable Equity Green Planet fonds van J. Safra Sarasin profiteren met name de duurzaamste bedrijven van de huidige herschikking van de wereldwijde productieketen. Welke dat zijn?
Impactbeleggen 11 apr “Het is fijn om goed te doen” Ook buiten Nederland is impactbeleggen ontdekt. Het Schotse Baillie Gifford bijvoorbeeld lanceerde in 2017 het Positive Change Fund. Vlak voor Pasen was Rosie Rankin, medeverantwoordelijk voor dit fonds, over in Amsterdam voor de tweedaagse Impact Europe Summit in de Beurs van Berlage. Rob Stallinga sprak met haar.